Vilja Prometi maalinäitus “Minu meri. Minu maa” Torma rahvamajas

Torma rahvamajas on kuni aprilli lõpuni üleval Vilja Prometi maalinäitus “Minu meri. Minu maa.” Hetkel kahjuks ei saa küll kriisiolukorra tõttu näitust vaatama tulla aga loodame, et olukord paraneb.

Vilja Promet on öelnud, et Eesti loodus on nii võluv, et seda võiks lõpmatuseni maalida. Kunstniku töid iseloomustavad erilised, tumedad ja salapäraselt mõjuvad värvitoonid. Meremaalide juures kasutab ta laseerivat tehnikat ja 4-5 kihilist maalimisviisi.

Vilja Promet on sündinud Viljandimaal Aimlas. Pärast Tääksi 8-klassilise kooli lõpetamist astus ta Tartu Kunstikooli maali erialale kunstnik Ilmar Malini õpilaseks. Maalides lõputööd Kihnu saarel sai kunstnik igaveseks armastuse mere vastu, mistõttu on tema tööde põhimotiivideks meri ja rannavaated. Kõrghariduse kunstis omandas ta Kunstiinstituudis, kus metall-ehistööd ja lõpetas tarbekunstnikuna. Vilja töötas aastaid vabakutselise kunstnikuna ja teostas lepingulisi töid „Ars-Juveelile”.

Tagasi maalimise juurde pöördus Vilja Promet ligi 30 aastat tagasi kui pühendus aastal 1993 täielikult vaid sellele. Kuni tänaseni on Vilja käe all valminud rohkem kui 15 isikunäitust meremaalidest ja mitmeid lillemaalidest. Viis aasta on ta juhendanud maaliringi ka Tallinna Õpetajate Majas. Aastatel 1977-1983 kuulus ta Kunstnike Liidu noortekoondisesse, alates 2003. aastast kuulub aga rühmitusse KVINT, mis on moodustatud Tartu Kunstikooli maaliosakonna lõpetanute sõpruskonnast. Alates 2006. aastast esineb rühmitus näitustega erinevates eesti galeriides. Võimalik on ka Vilja Prometi maale osta, kontakteerudes kunstnikuga telefonil 5266266.

Näituse külastamine on kõigile tasuta.