Torma naisrühm

2019. aasta novembris täitus Torma naisrühmal 20. tegutsemisaasta

Torma Naisrühm tuli kokku 15. novembril 1999. Eestvedajaks oli tolleaegne Torma rahvamaja juhataja Lea Pendis. Rühma juhendajaks sai Torma kooli kauaaegne koolmeister ja rahvatantsu õpetaja Luule Lehemets. Rühma kontsertmeistriks oli mõnda aega Endla Viisemann, edaspidi aga lasteaia muusikaõpetaja Maire Tamm. Vaatamata sellele, et aastate jooksul on tantsijad olude sunnil vahetunud, on alati tegutsetud täiskoosseisus ehk siis on pidevalt olnud 12 tantsijat. Rühm on olnud väga püsiv, kes on tulnud, on ka jäänud. Tänu juhendaja koolmeistri taustale on rühmas alati kord valitsenud ja trennidest puudutakse ainult äärmisel vajadusel. Kolmapäeva õhtuteks keegi muid üritusi ei plaani , sest on tantsutrenn. Kuna hea eeskuju on nakkav, siis nii mõnegi tantsija lapsed on tantsinud või tantsivad praegugi rahvatantsu.

Torma Naisrühm on olnud kogu oma tegutsemisaja jooksul väga aktiivne. Koostöös Torma rahvamaja ja MTÜ Torma Kultuur iga on juba 15 aastat korraldatud Anna Raudkatsile pühendatud rahvapidusid, tähistatud emadepäeva, osaletud vabariigi aastapäevade korraldamisel jms. Esinetud ka ka president Ilvesele. Rühm on osalenud kõigil kohalikel ja maakondlikel rahvakultuuriüritustel, tantsinud kõigil suurematel eesti saartel ja kolmel viimasel Üldlaulu ja – tantsupeol. Samuti mõlemail Jõgeval toimunud eesti Naiste Tantsupidudel. Tantsijad on tutvustanud oma kodukohta paljudes Euroopa riikides osaledes kaheksal Euroopa suurimal rahvakultuurifestivalil Europeade, kahel korral Ungaris külade festivalil, ning Soomes ja Türgis. Tantsijaid saadab pea alati Torma kapell Mare Talve juhendamisel, kes on 2012. aastast  ka Torma Naisrühma kontsertmeister.

Alates 2013 aasta sügisest juhendab rühma noor ja energiline Julia Tross. Rühm on väga kokkuhoidev, kohusetundlik, armastab head huumorit, hoiab ja austab oma juhendajat.

Torma Naisrühm on Eesti Europeade Komitee ja ERRS i liige.

Kindlasti tähistatakse tuevikus veel mitmeid ja mitmeid juubeleid !!

Teksti autor on Evi Štukert